Оцінимо перевантажувальну здатність підсилювача. Проведемо стрес-тест.
Рівень сигналу на вході -10дБ.
Вихідна потужність залишилася на колишньому рівні, зросли спотворення, але знаходяться в межах норми. І це при рівні вхідного сигналу -10дБм! Діапазон роботи АРУ становить 38дБ. Схема автоматичного регулювання відмінно справляється зі своїм завданням.
Індикатор перевантаження загоряється при рівні вхідного сигналу -42дБ.
Рівень вхідного сигналу -50дБ.
Спотворення.
Рівень вхідного сигналу -10дБ.
Спотворення.
Спотворення.
Рівень вхідного сигналу -10дБ.
Спотворення.
Рівень вхідного сигналу -50дБ.
Спотворення.
Рівень вхідного сигналу -10дБ.
Спотворення.
Імітація роботи двох базових станцій. Частоти 1820мГц і 1865мГц, смуга сигналів 5мГц.
Модуляція QPSK.
Рівень сигналів на вході репітера на -40дБм і -38дБм.
Продукти інтермодуляції в Uplink 1800 на частоті 1730 і 1775мГц, з рівнем -27дБм і -18дБм.
Перешкоди є, але вони мінімальні і незначні.
Плюси:
З мінусів ціна.
Як видно з порівняння важливими елементами репітера є ручне регулювання підсилення, автоматичне регулювання посилення, правильно працює індикатор перевантаження.
Відсутність у «жовтому» репитере схеми АРУ, призводить до різкого зростання спотворень при перевищенні рівня сигналу на вході вище номінального, відсутність індикатора перевантаження і неправильно відкалібрований індикатор рівня не дозволяє правильно налаштувати репітер. Найменше збільшення вхідного сигналу тягне за собою появу спотворень сигналу в каналі і поява перешкод. Можливо, що без вимірювальних приладів при установці даного репітера не обійтися.
Рівень сигналу на вхідному роз'ємі ніколи не буде постійним. Зміна провідності ґрунту, зимнийлетний (мокрыйсухой) ліс перед антеною, повернена вітром антена. Оператор, який поставив поблизу нову базову станцію, все це з часом може вплинути на рівень сигналу на вході вже встановленого і налаштованого репітера. Значить необхідний контроль за роботою репітера. І в разі значних змін радіо обстановки в точці прийому, налаштовувати систему заново, погіршує ситуацію відсутність вбудованого ручного аттенюатора.
Особливо це актуально для каналів Uplink. При переміщенні абонентів всередині зони обслуговування, сигнал може змінюватися в значних межах. І тут не порушується питання регулювання потужності мобільного терміналу базовою станцією.
Репітер з АРУ позбавлений даного недоліку, і він «прощає» деякі погрішності при установці і експлуатації. Вбудований ручний аттенюатор дозволяє оперативно змінювати налаштування в разі необхідності.
У більш дорогій моделі встановлений більш інформативний індикатор, який одночасно відображає інформацію про стан каналів Downlink і Uplink. Це дуже корисно при налагодженні репітера. У разі самозбудження підсилювачів репітера або у разі виникнення перешкод, створюваних підсилювачем, індикатор здатний адекватно відобразити проблему. Великий плюс - наявність індикатора перевантаження.
Установка в більш дорогої моделі потужних вихідних транзисторів дозволило створити запас по потужності і тим самим зменшити інтермодуляційні складові і звести спотворення до мінімуму.
Дешеві репитеры не можна використовувати в межах міста, це загрожує швидким приїздом Укрчастотнагляду з подальшим штрафом приписом про демонтаж системи. Тому, в місті настійно рекомендується для установки репітера викликати фахівців і не економити на якісному обладнанні.
Для дачі далеко від цивілізації, де немає поруч базових станцій інших операторів можна використовувати репитеры з Aliexpress. До речі, дешеві репитеры з-за поганого EVM ріжуть швидкість інтернету, але знову ж таки, якщо замість 20 Мбіт буде 5-10 Мбіт, то більшість дачників, думаю, це влаштує.
Джерело: https://habr.com/ru/post/453830/