Продавець ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод! розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
617 відгуків
ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод
Контакти
ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод!Євген
Центр, детальніше за телефонами +380985637777, 0505609155, 0933424495; месенджерам; електронною поштою specantenna@gmail.com, Дніпро, Україна
+380 (98) 563-77-77
+380 (93) 342-44-95
+380 (97) 898-97-20
+380 (50) 560-91-55
+380985637777+380505609155+380505609155
  • kyivstar@msn.comЭлектронная почта для международных контактов

Що таке контролер заряду акумуляторів і для чого він потрібен

Що таке контролер заряду акумуляторів і для чого він потрібен

Що таке контролер заряду акумуляторів і для чого він потрібен.

 

Навіщо потрібен контролер заряду?

Контролер заряду це пристрій який автоматично регулює рівень струму і напруги від джерела (наприклад сонячних батарей) для забезпечення заряду акумуляторних батарей, таким чином оберігаючи акумулятори від пошкоджень.

 

Чи можна обійтися без контролера заряду?

Маючи деякий досвід роботи з електроприладами, вміючи користуватися вольтметром і амперметром, уважно вивчивши інструкцію акумулятора на предмет зарядних і розрядних характеристик безумовно можна обійтися без контролера заряду.

Заряд акумулятора визначається напругою між клемами. Нічого не заважає під'єднати джерело (наприклад, сонячні батареї) безпосередньо до акумулятора, при цьому контролюючи значення напруги на клемах і силу струму від джерела (щоб акумулятор не був пошкоджений). Коли напруга на клемах буде відповідати максимуму заряду потрібно просто відключити джерело. Це дозволить зарядити акумулятор на 60-70% від максимальної ємності. Для того щоб зарядити його на 100%, акумулятора необхідно стабілізуватися – деякий час після досягнення максимального напруги продовжувати заряджатися при цьому напрузі.

При такому способі заряду АКБ велика ймовірність зниження номінальної ємності (у зв'язку з систематичним недозарядом) або виходу з ладу із-за високого струму або напруги. Саме тому використовуються різні контролери заряду.

 

Які бувають контролери заряду?

В основному поділяють три типи контролерів заряду – on/off контролер, PWM (ШІМ) контролер і MPPT (ТММ) контролери. У чому ж їх особливості і чим вони відрізняються:

on/off контролер заряду

цей пристрій виконує функцію відключення акумулятора від джерела при досягненні певного напруження. Такий тип контролерів на сьогоднішній день практично не використовується. Це найпростіша альтернатива ручному контролю заряду акумуляторів про який ми говорили раніше.

PWM (ШІМ) контролер

Цей прилад є вже більш просунутим варіантом для заряду акумуляторів, оскільки в автоматичному режимі контролює рівень струму і напруги, а також стежить за настанням максимуму напруги. Після того як максимум напруги досягнутий, контролер ШІМ утримує його деякий час для стабілізації акумулятора і досягнення його максимальної ємності. Як правило такі контролери коштують недорого і можуть задовольнити простим сонячним системам.

MPPT (ТММ) контролери

Даний контролер є найбільш сучасним рішенням для сонячних електростанцій. Сонячні панелі виробляють дають потужність при строго певному значенні струму і напрузі (кривий ВАХ – вольт-амперної характеристики) – цей режим називається Точкою Максимальної Потужності (ТММ). MPPT контролер дозволяє відслідковувати цю точку і може найбільш ефективно використовувати енергію сонячних батарей, що в свою чергу збільшує швидкість заряду акумуляторів. Такі контролери можуть на 30-40% ефективніше заряджати акумулятори (банк акумуляторів) , тому для резервних і автономних сонячних електростанцій найбільш вигідним стає використання саме таких контролерів не дивлячись на їх високу вартість щодо ШІМ контролерів.

 

Який контролер заряду вибрати?

Выбирая контроллер для солнечной системы прежде всего нужно понять масштаб самой системы. Если вы собираете небольшую солнечную систему для обеспечения наиболее необходимых бытовых приборов электричеством  (от 0.3 кВт до 2 кВт) то вполне можно обойтись правильно подобранным ШИМ контроллером. Если же речь идет об автономной системе,  резервной системе или, возможно, о системе совместимой с сетевым электричеством, то в данном случае не обойтись без хорошего MPPT контроллера.

 

Контролери заряду акумуляторів:
https://repiter.mobi/products/kontrollery-zaryada-solnechnoy-paneli-f185388465/

Сонячна та вітрова енергетика:
 https://repiter.mobi/products/zelenaya-energetika-f121650134/

 

Посилання на джерело: https://oporasolar.ru/a171898-chto-takoe-kontroller.html

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner