Кожен з нас стикався з явищем, коли сигнал на мобільному телефоні як би не стоїть на місці, а постійно змінює своє значення. При цьому рівень мобільного сигналу стрибає і може змінюватися від максимального до нульового. Звичайно, варто задатися питанням – від чого це відбувається і як з цим боротися. Дійсно, навряд чи варто припускати, що джерело сигналу мобільного зв'язку (базова станція) настільки нестабільний.
Ситуація в даному випадку сильно відрізняється від тієї, коли проблеми зі зв'язком викликані великою віддаленістю від передавальної вишки оператора і сигнал приходить низького рівня, але при цьому він стійкий, стабільний. Або коли на шляху від базової станції до абонента знаходиться велика перешкода, сильно ослаблює сигнал. Це досить прості випадки не вимагають якихось хитрощів, щоб змінити якість прийому сигналу.
Щоб вирішити проблему скаче сигналу, варто розібратися із-за чого це відбувається. Уявімо собі, що відбувається з сигналом вийшов від базової станції і прямують у бік абонента. Зрозуміло, що на своєму шляху він зустрічає різні перешкоди, пов'язані з нерівностями ландшафту, забудовами, лісовими масивами і т. д. Радіохвилі не видно людському оку, але якщо б у нас була така можливість, ми змогли б побачити приголомшливу картину багаторазового перевідбиття сигналу на шляху поширення.
Схематично ми це могло б нагадувати нам знайоме з дитинства розвага, коли камені кидаються у воду і ми спостерігаємо як хвилі з однієї точки з'єднуються з іншими, розбиваються один про одного, перетворюючись в неоднорідний килим з вершинами та впадинами.
Це явище у фізиці термін інтерференції. В результаті інтерференції на певних ділянках, коли хвилі накладаються один на одного у фазі, вони посилюють один одного, коли ж вони доводяться в протифазі, відповідно послаблюють одне одного. Не будемо наводити тут складних формул розрахунку, але умовно можна сказати так. Коли одна хвиля приходить на іншу в повній фазі (0 º) результуюча амплітуда подвоюється, коли в повній протифазі (180) – дорівнює нулю.
GSM сигнал точно так само може приходити до абонента (у приміщення) відбиваючись від декількох перешкод і мобільний телефон приймає цілий ряд "дублів" одного і того ж джерела. Тепер стає цілком зрозуміло, що інтерференція, яка виникає при цьому, в залежності від її інтенсивності може викликати стрибки сигналу на мобільному телефоні, описані на початку статті. Сигнал мобільного оператора може приходити подібним чином не тільки відбиваючись від перешкод, але й проходячи крізь них. Наприклад, радіохвилі можуть приходити через вікна приміщення і в той же час проходячи крізь стіни, за рахунок чого він сповільнюється і досягає мобільний телефон вже в іншій фазі. Якщо при цьому рівень сигналу проникає через вікна співвідносимо з рівнем приходить крізь стіну, зрозуміло, що явище інтерференції цілком можливо.
Як з цим боротися? Установка підсилюючої апаратури - GSM репітера, в таких випадках спрямоване не скільки на посилення сигналу, оскільки він все ж є, а на його стабілізацію. Основний метод при цьому отримати стійкий GSM сигнал від базової станції і подати його в приміщення на рівні, значно перевищує той сигнал, який вже присутній там. Тобто необхідно в своєму роді "видавити" його, щоб мобільні телефони стали сприймати посилений сигнал, як більш потужний, ігноруючи інтерференційну складову.
Так само більш потужний, посилений сигнал при цьому не буде брати участь в інтерференції, оскільки буде мати більшу амплітуду. Посилення сигналу GSM в таких умовах набагато більш копітка і, можна сказати, творча робота в порівнянні з отриманням сигналу там, де він просто відсутній. Пов'язане воно з правильним вибором місця розташування спрямованої зовнішньої антени, пошуком необхідних стабільних каналів зв'язку, підбором ретранслятора і правильною установкою внутрішньої антени. Для реалізації такого рішення потрібні фахівці з певною підготовкою та досвідом роботи, які ви зможете знайти в особі нашого підприємства.