Бажання дихати свіжим повітрям і хоча б на якийсь час виринути з міської метушні підштовхує зайнятися будівництвом будинку в екологічно чистій місцевості. Однак, при отриманні таких переваг не хочеться відмовлятися від речей, без яких важко уявити життя сучасної людини.
Дійсно, відсутність можливості подзвонити по мобільному телефону навряд чи дозволить комфортно себе почувати, а адже така перспектива цілком реальна, якщо будинок побудований далеко від центрів цивілізації.
У цьому немає нічого дивного, оператори мобільного зв'язку ставлять свої базові станції в місцях скупчення населення і не прагнуть покрити своїм сигналом всі луги і поля сільській місцевості.
В нашому стилі прийнято замислюватися про такі речі, як зв'язок та Інтернет в останню чергу, власне в той момент, коли будинок відбудований і в ньому збираються жити. Що ж, краще пізно, ніж ніколи і за рішення цих проблем беруться зв'язківці.
Для того, щоб поліпшити покриття GSM за містом (збільшити рівень сигналу мобільного зв'язку) необхідно встановити систему посилення, яка складається з антени, одержує сигнал з базової станції, повторювача (репітера) GSM і внутрішньої антени, яка роздає посилений сигнал по приміщенню.
В залежності від кількості поверхів та віддаленості від базової станції підбирається центральний елемент системи — GSM репітер. Як правило, за містом можна з успіхом використовувати ретранслятори GSM, що працюють у діапазоні 900 МГц. На цій частоті набагато простіше домогтися гарного покриття в порівнянні з діапазоном 1800 МГц.
Якщо будинок складається з декількох поверхів, то для збільшення покриття мобільного зв'язку необхідно використовувати підсилювачі середньої потужності, через спліттер (дільник) подають сигнал на антени, встановлені на різних поверхах. Так чи інакше, початком будь-якої подібної роботи по установці репітера є етап тестування, на якому визначається якого рівня сигнал можна отримати від базової станції, які канали можна посилити, яких операторів і в якому частотному діапазоні.
Чим більше операторів необхідно посилити, а їх у нас, як відомо, 3 — Київстар, Vodafone (МТС) і Lifecell (Лайф), тим складніше завдання стоїть перед інженером, монтують і налаштовувати систему. Базові станції операторів можуть бути територіально рознесені і необхідно зробити так, щоб посилений GSM сигнал кожного з операторів був приблизно одного рівня.
Якщо є необхідність поліпшити покриття не тільки всередині приміщення, але і на зовнішній стороні будівлі, на вулиці - завдання стає ще складніше, оскільки слід уникнути перевипромінювання зовнішньої спрямованої антени на внутрішні, частина з яких так само, в цьому випадку, встановлюється на вулиці.
З усіма цими труднощами може впоратися хороший фахівець, тому звертайтеся до нас і покриття мобільного зв'язку до вас повернеться швидко, а встановлене устаткування буде працювати якісно і довговічно.