Продавець ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод! розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
519 відгуків
ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод
Контакти
ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод!Євген
Центр, детальніше за телефонами +380985637777, 0505609155, 0933424495; месенджерам; електронною поштою specantenna@gmail.com, Дніпро, Україна
+380 (98) 563-77-77
+380 (93) 342-44-95
+380 (97) 898-97-20
+380 (50) 560-91-55
+380985637777+380505609155+380505609155
  • kyivstar@msn.comЭлектронная почта для международных контактов

Чому у нас немає нормального 3 і мобільного інтернету 4G

Чому у нас немає нормального 3 і мобільного інтернету 4G
Чому у нас немає нормального 3 і мобільного інтернету 4G

Після почутих меседжів на урядовому засіданні, щодо якихось перевірок операторів мобільного зв'язку на предмет куди зникла якість, та запитів до мене журналістів, стосовно якості у наших мобільних мережах (хоча де я, а де мобільні оператори :) ), та враховуючи що розробникі #ЗП6688 сплять я вирішив накидати декілька думок.
Перша думка, спочатку операторам відвантажили частоти, а потім я так розумію всі чекали феї яка все зробіть за тиждень! :) це думка, повна дурня.

Я розділив думки таким чином:
1. це людський фактор розбудовників наших мобільних мереж.
2. Це технологічні питання у контексті роботи базових станцій у цілому з ятерами 2G, 3G, 4G.
3. Та проблематика з персональними мобільними телефонами виходячи з різніх моделей виробників.
4. Поради від операторів щодо заміни сім карток.

Для чого потрібен малюнок? Це звісно для привертання уваги, та хто зацікавиться розуміти а як воно там все працює :)
Сорян, я не художник, тому від ну як намалював так намалював, у подальшому буде ще відео. Будуть технічні розділи, їх краще не читати.
Але ще раз, це виключно мої думки, давно не будував нічого.

37322717_2031096080298202_5640641357983776768_n.jpg (154 KB)

Від ж почну з думок, що побудована в Україні комбінована унікальна мережа мобільного зв'язку 2G, 3G, це дійсно унікальне середовище. І для того, щоб на неї зверху накласти 4G потрібен саме досвід приблизно (з такими технічними рішеннями) побудованих таких мереж, у світі.

Я впевнений, що всі оператори мобільного зв'язку мають фахових спеціалістів (багатьох знаю), але проблематика у тому, що порадитися їм скоріше немає з ким, тому що по суті в Україні відбувається впровадження унікальних технічних рішень, натягування 4G вже 2G та 3G. Ой думаю, що після цього як всі запустять, нашого брата точно переманять кудись закордон..., там ще такого не робили.

Нагадаю, що мережі 2G переважно працюють у смузі радіочастот 900/1800 Мгц, мережі 3G у смузі 2100 Мгц, а мережі 4G у смузі 1800/2600 Мгц.
Від державних установ звучить постійно меседж, як почали будувати 3G або 4G зв'язок зник, потрібно швиденько перевірити куди там ті оператори поховали 2G, тому що перестало працювати. Зібрати з них коштів на перевірку чого вони там набудували, відновити перевірки наглядачів, та інше, як по мені це взагалі треш. Можновладці, цеж бізнес! Вони орієнтовані заробляти кошти, якби ви їх так не поставили на розтяжку з ліцензіями у часі, то думаю, їм булоб легше.

Та нікуди вони його не діли, якщо подивитися на малюнок, то для тих хто не розуміється я кажу, що ЗАВЖДИ незалежно від стандарту, голосовий дзвінок буде відбуватися або через 2G або через 3G це пов'язаність язано з тим, що на законодавчому рівні, у нашій країні дзвінок винен комутуватися через пристрій який контролюється спец службами CS-CORE це ядро для голосових дзвінків, іншого бути не може. Занадто дорого контролювати по IP-дзвінки.

Так от коли оператори роблять свої плани по розгортанню або reloading 4G мереж, вони стикаються з різними проблемами, та технічними питаннями. Одне з них, проблема заміксувати (поєднати) на передавачах який вже працює з 2G у смузі 1800Мгц, додатково стандарт 4G який також працює у смузі 1800 Мгц.
А поряд ще є і колеги, які також вирішують ці питання, і також у смузі радіочастот 1800Мгц.
Звісно на цей час відповідні базові станції можуть бути вимкнуті. Годину простою, він на шкода залежить саме від людського фактору.
Альо ЗАВЖДИ 2G буде повернено, або додано 3G тому що, саме через них буде відбуватися голосовий дзвінок. Тім паче на дороги та шосе де користувачу більше потрібен саме голосовий трафік (трансмісії може і не вистачати, і в Інтернеті сидячи за кермом не полазиш), альо 3G буде світитися.
Можливо де не де будуть так звані дірки покриття, це мене також дратує. Альо така лінійна інфраструктура, дуже залежить від того, чи є там живлення, або можливо вандали вже вкрали кабелі, питань багато.

!Технічний абзац!
Якщо подивитися на малюнок то буде зрозуміло, що мережа 4G яка як стандарт працює в пакетному режимі (2,3 G працюють коммутація каналів) фактично не має прямого підключення до CS-Core. Тобто фактично дзвінок проходити на PS-Core а завдяки інтерфейсу SGs https://www.developingsolutions.com/products/sgs-interface/
вже потрапляє до cs-core. Це ми кажемо виключно про голосові дзвінки, звісно всі голосові Інтернет додатки такі як Viber, Skype, Telegram смороду будуть комутуватися виключно через ps-core. У такому випадку мережа мобільного оператору буде віключно бріджом на гейти вказаних сервісів у світі. Думаю, кому потрібно зрозуміли :)

Тут маємо ще нюанс, коли телефон знаходиться у середовищі 4G, та не чує мереж 2,3 G він не приймає інфу з середовища 2,3 G, логічно, що достукатися до телефону, або гаджету можливо лише у мережі 4G, тобто у тому ж середовищі.
Тому завдяки процедурі paging телефону передається команда, що на нього відбувається дзвінок, і йому потрібно перереєструватися у мережі попереднього покоління відповідно, або/або 2,3 G.
Від саме за цю мобільність у середині комбінованої мережі відповідає така штука як ММО. Ну і далі там технічні нюанси. Це вже дуже системні технічні речі.
Приблизно таким чином відбувається і процедура вихідного дзвінку.

Тому на мою власну думку, ну від зовсім некоректно казати про зменшення якості оператора. Треба все ж залишатися професіоналами, незалежно від посади у державній структурі. Якщо ви їм напарили ті ліцензії то і дайте годину. Тім паче, що дядько трамп то блокує #ZTE то вже не блокує. А у операторів, це понад 40% обладнання на мережі.

Так я згоден, десь не вистачає трансмісії (каналів зв'язку між базовими станціями до PS-CORE) відповідний сегмент мережі оператора який відповідає за доступ до Інтернет середовища і ви будете відчувати не комфортність роботи з Інтернет додатками, дуже, дуже повільно.
Альо голосовий дзвінок залишиться завжди!

Процедура коли відбувається перехід телефонного апарату з мережі 4G до мереж 2,3 G має назву CS Fallback (CSFB).
http://anisimoff.org/lte/cs_fallback.html

На мережах 4G може відбуватися таке явище коли після телефонного дзвінку (ві перейшли на 2,3 G мережі) а потім ваш гаджет не повертається на мережу 4G.
Справа в тому, що можливо до голосового дзвінка у вас відбувалась передача даних. Ну наприклад був відкритий браузер, чі навігатор на телефоні. За вами на цей час була закріплена IP адреси та сеанс DATA трафіку не переривався. Так від перехід на вищий стандарт 4G відбудеться саме у паузі між передачами data трафіку. Якщо вас це не бентежить, то і не звертайте увагу. А якщо дратує, то придивіться до ваших онлайн програм. До речі, якщо користуватися частенько «літачком», то буде змінюватися і ваша ІРадреса, ну ви зрозуміли.

Йдемо далі. Що відбувається, коли ви починаєте робити телефонний дзвінок, або до вас йде телефонний дзвінок. Умовно кажучи система аналізує ваші параметри потрібного з'єднання єднання з мережею, та на підставі цих параметрів обирає тип з'єднання єднання відбувається paging. Або вас як абонента на стандарті 2G або на стандарті 3G з мережею мобільного оператора. На стандарті 4G в нашій країні голосових телефонних дзвінків не відбувається, це досить складно та дорого контролювати спец службам, казав.

До речі саме тому, скоріше за все неможливо буде інтегрувати мережі WiFi в Україні у мобільні мережі наших операторів.
Хоча відповідний модуль у конструктиві системи існує. IMS яке потрібно для підтримки коли відбувається телефонний дзвінок завдяки 4G або WiFi
https://ru.wikipedia.org/.../IMS_(%D1%8D%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1...
Тут можливо потрібно булоб написати про bearer, APN, QCI-5, IMS-sighaling, SIP, але я вже й так перевантажив технічними термінами свої думки, можливо у відео розглянємо.

Яб ще приділив увагу який ві користувач у годину з'єднання єднання, або ві статичний користувач мережею, або ви йдете зі швидкістю 150 км/годину. Альо для голосового телефонного дзвінку вам взагалі все одно який буде стандарт з'єднання єднання, 2G або 3G.
Це буде впливати тільки тоді, коли ви все ж працюєте за DATA IP трафіком.
До речі один з некомфортних моментів, це ще й ті, під час з'єднання єднання телефону з мережею, та переходу на інший стандарт годину з'єднання єднання між абонентами зростає, і це таки некомфортно.
Цей перехід називається хендовер (Handover), тобто коли ви ведете розмову наприклад по 3G або 4G, та для того щоб розмова не переривалась (у всіх стандартів різне покриття території) коли рівень сигналу стає нижче потрібного для роботи у вказаних стандартах телефон знову буде проходити пере реєстрування у ядрі системи оператора. А саме у ядрі канальної комутації CS-Core. Це також можливо як затримка у часі ві можливо відчуєте втрату зв'язку, та і взагалі втрата з'єднання єднання.
Але ще раз нагадаю, саме зараз оператор мобільного зв'язку будують свої мережі.
Мене до речі дратує інше. Це коли хендовер не працює між сотами базової станції, або між самими базовими станціями, це буває коли перевантаження як у мережах 2G або з якихось технічних неполадок у оператора.
Наприклад у мережах 3G оператора яким я користуюсь мають проблеми з softer. Виглядає це так, ві у стандарті 3,4 G пересуваєтесь по місту, розмовляєте, і тут бац зв'язок розірвало. За задумом soter повинен був спрацювати за алгоритмом коли дві базові станцію мають з вами з'єднання єднання, і попереднє з'єднання єднання з першою базовою станцією розривається тільки тоді коли встановлено з'єднання єднання з іншою базовою станцією. Але скоріше за все оператор десь схалтурив, або з економив на покритті. У томуж Києві таких дірок досить багато....

Також підмітив, що такими багами на шкода страждають ті телефони які залишаються у користування старими SIM картками, змініть ваші картки.
У процентному відношенні на мій погляд більше від такого також страждають телефони старих моделей Iphone або застарілі версії прошивки у цих же телефонах. Хоча сам користуюсь цим брендом, страждаю.

До речі які я бачу баги на своїх операторів. Це саме ті, що інколи після розмови голосом і коли система перевела мене на EDGE автоматично я не повертаюся на 3G потрібно літачком перезапускати пошук мережі, про що писав. Дуже некомфортно.

Буває ваш телефон мовчить хоча ви бачите що ви в мережі, але тут бац приходити вам SMS що вам телефонували. Тут є тонкощі, можливо коли за допомогою paging система вас шукали вона вас не знайшла. Тому було відправлено SMS-повідомлення, яке не прив'язана язано як у випадку з голосом до різних каналів, воно йде по всіх каналах, і вам гарантовано дійде. Сподіваюсь це також тимчасовий баг, поки йде налаштування обладнання.

Буває колі, у вас існує з'єднання єднання з 3,4 G а потоку передачі даних немає умовно кажучі, не працює Інтернет(особливо було частенько підмічено на 3G) це також системне підвисання вашого гаджету, допомагає літачок.

Вже пізніше у відеоблозі я таки розповім про технічні моменти щодо розуміння термінів Geran, Utran, E-Utran.
Та чому на 3G, 4G відбувається такий швидкий розряд вашої батареї.

Матеріали які мені сподобались.
https://itechinfo.ru/.../%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE...
https://habr.com/post/200868/
https://blog.3g4g.co.uk/search/label/VoLTE
https://support.apple.com/ru-ru/ht203032

сподіваюсь буде корисно :)

П. С. може ще про безпеку написати..., а то щось мій телефон ставши досить сильно грітися та швидко розряджатися. Але я думаю то він все не може адаптуватися під розбудову мобільних мереж операторів.
Ніколи не майте мультістандартні телефони для ділових перемовин. Простенький одностандартний кнопковий девайс, підійде навіть з монохромним екраном, і ніякого на ньому Інтернету!

 

Джерело: facebook.com

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner