Продавець ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод! розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
548 відгуків
ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод
Контакти
ПО СПЕЦАНТЕНИ Зв'язок без перешкод!Євген
Центр, детальніше за телефонами +380985637777, 0505609155, 0933424495; електронною поштою specantenna@gmail.com, Дніпро, Україна
+380 (98) 563-77-77
+380 (93) 342-44-95
+380 (97) 898-97-20
+380 (50) 560-91-55
+380985637777+380505609155+380505609155
 • kyivstar@msn.comЭлектронная почта для международных контактов

Як точно навести антену на базову станцію?

Як точно навести антену на базову станцію?

Як точно навести антену на базову станцію?

 

Наводимо антену за допомогою веб-інтерфейсу Huawei E3272s-153.

 

Грубе налаштування «на око»

Крім самої антени знадобиться 4G-модем Huawei E3272s-153 , кабель RG-50 для з'єднання єднання пристроїв та комп'ютер.

Встановіть SIM-картку оператора, покриття якого є у вашій місцевості. З'єднання єднайте модем з антеною за допомогою високочастотних кабелів, та підключіть до USB-роз'єм єму комп'ютера. Почнеться автоматична інсталяція необхідних драйверів та за мить у системі з'явиться новий мережевий пристрій.

Встановлювати антену або щоглу з антеною бажано таким чином, щоб базову станцію потрібного вам оператору було видно неозброєнним оком. Якщо такої можливості немає — орієнтуйтеся за даними геопозиціювання та приблизним розташуванням БС. Також на 100% працює принцип «чим вище — тим краще».

Коли всі з'єднання з'єднано між собою та антену спрямовано у ймовірному напрямку базової станції потрібного вам оператору зв'язку, можна переходіті до юстування антени.

 

Юстування антени

В адресному рядку браузера введіть IP-адресу модему «192.198.8.1» та натисність Enter. На головній сторінці веб-інтерфейсу модему можна побачити рівні сигналу, називається мобільного оператора та параметри активного з'єднання єднання.
 

такий має вигляд веб-інтерфейс модему

Точні величини рівнів сигналу можна побачити у розділі «Наведення антени». Для цього натисніть на зображенні антени (або як у нас, на квадратика????) між знаком оклику та розділом меню «Налаштування».

В режимі налаштування антени, на екрані веб-інтерфейсу можна побачити наступну інформацію:
 

тут виводяться рівні сигналу
 • стандарт зв'язку (4G-LTE, WCDMA, EDGE)
   
 • RSRP – середній рівень сигналу, що надходить від базової станції оператора. Вимірюється за логарифмічною шкалою у дБм (dBm) та відображається у від'ємних одиницях. Чим ближче значення до нуля — тим вище рівень сигналу. Наприклад, значення RSRP що дорівнює -65 dBm, більше за -97 dBm. Для стандарту WCDMA рівень сигналу, що надходить від базової станції може мати позначення RSCP.
   
 • SINR — відношення рівню корисного сигналу до рівню шуму. Вимірюється в дБ. Чим більше значення — тім краще. Значення менші за нуль говорять про дуже поганий сигнал. Для стандарту WCDMA співвідношення сигналу до шуму може позначатися як Ec/Io.
   
де ще можна подивитися рівні сигналу
 • RSSI — повний загальна потужність отриманих сигналів, разом із шумом. Вимірюється за логарифмічною шкалою у дБм (dBm) та відображається у від'ємних одиницях. Чим ближче значення до нуля — тим вище рівень сигналу.
   
 • RSRQ = N x RSRP / RSSI — співвідношення загальної потужності отриманих корисних сигналів каналів зв'язку до загальної потужності необробленого фону (корисний сигнал разом з шумом).

Коригувати положення антени рекомендовано вдвох. Одна людина змінює положення антени з шагом у 3-5°, — інша відстежує параметри сигналу на моніторі. Бажано після кожної зміни кута робити паузу на 40-50 секунд до стабілізації показників на екрані.

Обертайте антену до тих пір, поки не отримаєте максимальні значеня RSSI та SINR (або Ec/Io). Крім числових значень, кожен параметр сигналу на екрані буду змінювати колір від червоного до зеленого в залежності від якості сигналу.


таблиця якості рівней сигналу

По закінченню налаштування антени потрібно її надійно закріпити. Щоб вийти з режиму налаштування антени — натисніть на кнопку «Головна» в нижньому лівому куті.


а так виглядає налаштування за 2G сигналу

Деякі версії програмного забезпечення модему не підтримують режим «Наведення антени». Якщо у вашому модемі її теж нема — зайдіть до " меню «Налаштування» та оберіть вкладку «Інформація про пристрої» в розділі «Система».


де ще можна подивитися рівні сигналу

Для швидкого переходу до вкладки «Інформація про пристрої» — натисніть зображення знаку питання в головному меню. В таблиці можна побачити повну інформацію про пристрій, а також рівні та якість сигналу, що отримує модем.

Для того, щоб переглядати рівні сигналу з будь-якого розділу веб-інтерфейсу, достатня навести курсор миші на зображенні рівню сигналу.
 

 

Можливі труднощі та їх вирішення

???? За недостатньої якості сигналу:

 • підійміть антену вище або перенесіть її до місця, де візуально менше перешкод на шляху сигналу від базової станції;
   
 • можливо, для підсилення поганого сигналу знадобиться потужніша антена. Однак, враховуйте, що більш потужні антени мають вузьку діаграму спрямованості, а тому потребують значно точнішого наведення.

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner